Gumi.hu

Fulda Challenge – az igazi extrém kihívás

A Fulda Challenge egy olyan extrémsport-esemény, amelyen sportolók és hírességek vehetnek részt, hogy teszteljék vezetési képességeiket extrém körülmények között. A verseny a kanadai Yukonban kerül megrendezésre, ahol mínusz 40 °C fokos hidegben, zord körülmények között veszi kezdetét a megmérettetés. A résztvevőket a híres német autóversenyző, Hans-Joachim Stuck segíti iránymutatásaival.

A rendkívüli hideg és a szélsőséges időjárási körülmények számos veszélyt rejtegetnek a sportolók számára, akik így feszegethetik teljesítményük határait. Ebből kifolyólag csak a legkiemelkedőbb versenyzőknek van lehetőségük a győzelemre. A kihívásokkal teli tesztpálya tökéletes próbatételt jelent a Fulda téli abroncsainak, amely kiválóan szerepel a futamok során.

A Fulda Challenge versenyei igen egyedieknek mondhatók, hiszen minden alkalommal más és más útvonalakat jelölnek ki az adott futamokra. A szervezők hisznek abban, hogy minél merészebb és látványosabb a pálya, annál nagyobb élményben részesíti a versenyzőket. Az induló járművek között megfordultak már SUV-k, cross-autók, légpárnás járművek és quadok is.

Egyre nagyobb népszerűségnek örvendhet a Fulda Challenge versenye, hiszen évről évre bővül a versenyzők száma, akik között olyanok is megfordultak már, mint például az olimpiai bajnok diszkoszvető Lars Riedel, a bokszoló Sven Ottke, a Párizs-Dakar-győztes Jutta Kleinschmidt, a volt focista Fred Bobic, a nyolcszoros aranyérmes Birgit Fischer, vagy a tízpróbázó Frank Busemann (2008-as győztes) és Joey Kelly (2009-es győztes) is.